Kultúrne leto 2019


Bližšie info o podujatí

Toto podujatie sa koná v termínoch 23 jún 2019 – 8 september 2019. Najbližšie bude: 21. júl 2019 18:00.


Leto v Bánovciach nám spetrí bohatý kultúrny program! Divadielko pre deti, troška rockovej hudby, jazzu, folku, ale i dychová hudba a netradičný stredoveký festival.

Spolu nám to ladí  23.6. ( nedeľa)     18:30

Jedinečné spojenie kvalitnej rockovej hudby a pútavých tanečných vystúpení? Že to naozaj funguje, vám predvedú tanečné zoskupenia Ars Akademy, Muzeta a hudobná skupina Tí oní. Sú talentovaní, ambiciózni a sú naši! Presvedčte sa sami.

 

Slovenský kvartet Márie Rehákovej  7.7. (nedeľa)      18:30

Vystúpenie mladej jazzovej flautistky a speváčky Márie Rehákovej s doprovodom stálic slovenskej hudobnej scény Tibora Felediho ( klavír), Juraja Grigláka ( kontrabas) a Mariána Ševčíka ( bicie).

 

Folkové mámenie 21.7. ( nedeľa)     18:30

Folk je na Slovensku veľmi obľúbeným hudobným žánrom. Nie je tu však veľa kapiel, ktoré hrajú svoje originálne piesne. Skupina KaTea je však jednou z nich.

 

Majstri dychu 11.8. ( nedeľa)      18:00

Dychová hudba Borovienka sa postará o váš ideálny nedeľný večer. Príďte si zatancovať, alebo len tak oddýchnuť pri pesničkách, ktoré prežili mnohé generácie.

 

Villa Ben 17.8. ( sobota)       10:00

Stredovek je historické obdobie opradené mnohými legendami. Nepremeškajte unikátnu príležitosť preniesť sa do čias hudby, ktorú dnes nehrajú v rádiách a poctivých remesiel, ktoré v sebe nesú čaro histórie.

 

Teátro Tatro a jeho šapitó  25.8. ( nedeľa)     16:00

Kde bolo, tam bolo, žila raz jedna Červená čiapočka… Tento príbeh pozná snáď každý. Avšak v unikátnom prostredí vyznie ešte pútavejšie ako nám ho rozprávali staré mamy.

 

Na ľudovú nôtu 8.9. ( nedeľa)     18:00

Východné Slovensko je známe svojou úprimnosťou, srdečnosťou a temperamentom. Ideálnu kombináciu všetkých týchto jeho vlastností vám predvedie Ľudová hudba Dribna.